İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır?

Bugün artık çağımız tam anlamı ile sosyal medya çağı olmuş durumdadır. Sosyal medya uygulamarı içinde özellikle yediden yetmişe herkesin gerek iş gerek özel amaçlı olarak kullandığı Instagram başlı başına bir yer teşkil eder durumdadır. Ülkemizde de çok sayıda kullanıcısı vardır. 

Konu Instagram olunca ortaya bir mavi tık çıkar. Mavi tık daha çok firmaların, siyasetçilerin ünlülerin sahip olduğu ve o hesabın kişinin kendisine ait gerçek bir hesap olduğuna işarettir. Peki ama nasıl alınır sorunun yanıtı ise aşağıda verilmiş durumdadr.

Mavi Tık Alma Adımları

Mavi tık almanın Instagram yetkilileri tarafından istenen bazı şartları vardır. Bunlar şunlardır:

  • Instagram hesabı herkese açık olmalıdır
  • Hesapta kişinin kendisine ait bir fotoğraf bulunmalıdır.
  • Özgünlük en önemli olan argümanlardan bir tanesidir
  • Hesap dikkat çekici ve eksiksiz olmalıdır.
  •  

Tüm bu kriterleri karşılayanlar kendi hesaplarına girip üstte sağda yer alan bölümden menü ve sonra ayarlar kısmına geçilir. Buradan da hesap bölümüne girilerek başvuru yapılır.

Mavi Tık Ne İşe Yarar? 

Mavi tık aynı zamanda ciddi bir prestij unsurudur. Kişilere de güven verir. Dahası resmi formal bir yönü de olduğunu ortaya koyan bir kavramdır. Özellikle ticari anlamda iş yapılır iken kişiler kimle muhatap olduklarını ve sahte bir hesabın karşılarında olmadığını bilirler. Bu da insanların herhangi bir sorun sıkıntı olmadan iş yapmalarını sağlar. Her şey legaldir.