Eğitim Almak

Eğitim Almak

Eğitim almak hayatta yapabileceğiniz en önemli şeydir. Karar verme, zihinsel çeviklik, problem çözme ve mantıksal düşünme gibi kritik becerileri geliştirmenize yardımcı olur. Aynı zamanda insanlar arasında eşitliği teşvik eder ve yoksulluk ve yanlış davranışlara karşı savaşmanıza yardımcı olur.

Eğitimli olmak, yoksullukla mücadelede kilit bir unsurdur. İnsanları daha sağlıklı kararlar alma ve ailelerini geçindirme konusunda güçlendirerek yoksulluk döngüsünü kırar. Özellikle kadınlar için eğitim, onlara ailelerinde daha büyük bir güç ve sorumluluk duygusu veriyor. Aynı zamanda nesiller arası yoksulluk döngüsünü de kırabilir.

Eğitim almak aynı zamanda daha az insanın kâr getirmeyen işlerde çalışmaya zorlanacağı anlamına gelir. Dört yıllık eğitimden sonra üretimdeki ortalama yıllık kazanç %10’dan fazladır. Bu, insanların daha fazla para kazanabilecekleri anlamına gelir, bu da daha iyi barınma, beslenme ve sanitasyon anlamına gelir. Eğitimli insanlar ayrıca değişime karşı daha dirençlidir ve değişen dünyaya uyum sağlamak için daha donanımlıdır.

İnsanların Okula Gitmemesinin Nedenleri

İnsanların okula gitmemesinin birçok nedeni vardır. Bunun ana nedenlerinden biri, kitapların, üniformaların ve diğer malzemelerin maliyetinin pahalı olabilmesidir. Diğer bir sebep ise, öğretmenlerin belirli konuları öğretmek için yeterli niteliklere sahip olmaması olabilir. Pek çok ülkede hükümet eğitime daha az para harcıyor, dolayısıyla eğitimin kalitesi daha düşük. Bununla birlikte, daha pratik becerilere ve teorik bilgilere odaklanılarak daha yüksek bir eğitim kalitesi elde edilebilir.