Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin nasıl alınır?

Sanal bir kripto para olarak bilinen Bitcoin ilk olarak 2008 yılında çıkmıştı. Günümüzde oldukça popüler olan bu sanal para birimi gittikçe yaygınlaşmıştır. Herkes tarafından merek edilen Bitcoin nasıl alınır, bunun ticareti nasıl yapılmaktadır? Sorusu adeta herkesin akıllarını kurcalayan bir soru olmuştur.

Bitcoin almak için Ne yapmak Gerekir?

Öncelikle bir Bitcoin sahibi olmak için sanal borsa hesabı oluşturmanız gerekiyor. Oluşturmuş olduğunuz bu hesap üzerinden kripto para alım ve satım işlemi yapabilirsiniz. Ülkemizde bu tip ticaret yapmak isteyenler için güvenilir birçok hatırı sayılır firma bulunmaktadır.

Sanal para alım satım hesabı açtığınızda ilk olarak sizden t.c kimlik numaranız ve bilgileriniz istenmektedir. Her türlü kişisel bilgilerinizin yer alacağı bu hesabı çok dikkatli olarak sağlam ve yıllardır işlem gören sanal platformlardan almalısınız. İlk kez Bitcoin alacaklar için bu hesaba cüzi bir miktar para yatırmanız ekonomistler tarafından önerilmektedir. Sonraki etapta almak istediğiniz kadar tıpkı bir döviz alımı yapar gibi Bitcoin alabilirisiniz. Bitcoinin değeri her gün arz ve talebe göre değişiklik gösterecektir. Kar zarar oranı buna göre belirlenmektedir.

Bitcoin alımı ve satım işlemi için oluşturmuş olduğunuz hesabınızı mobil veya bilgisayarlar üzerinden ulaşabilirsiniz. Güvenlik amacıyla sizler için bir anahtar belirlenecektir. Bu anahtarı sadece siz bileceğiniz için hesabınız her zaman güvende olacaktır. Kripto para borsaları bu konuda oldukça hassas davranmaktadırlar.